Bugün Güncel

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

İsrail’de Kovid-19 nedeniyle kısa süreli sokağa çıkma yasağı ilan edildi

İsrail’de koronavirüsle mücadele kapsamında kısa süreli sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Hamursuz Bayramı öncesi alınan kararlar kapsamında, şehirler arası seyahat yarın öğleden sonra başlayıp cuma sabahına kadar yasaklanırken, ülke genelinde çarşamba akşamı sokağa çıkmaya da yasak getirildi.

İsrail’de Kovid-19 nedeniyle kısa süreli sokağa çıkma yasağı ilan edildi
22 okunma
07 Nisan 2020 - 15:02

İsrail yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında şehirler arası ulaşımı yasaklarken, 8 Nisan Çarşamba akşamı da sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Başbakan Binyamin Netanyahu yaptığı basın açıklamasında, Kovid-19 ile mücadele kapsamında alınan yeni önlemleri kamuoyuyla paylaştı.

Netanyahu, yarın saat 16.00’dan 10 Nisan Cuma günü sabah 07.00’ye kadar şehirler arası seyahatin yasaklandığını belirtti.

Ülke genelinde 8 Nisan Çarşamba 18.00- 07.00 arası sokağa çıkma yasağının uygulanacağını ifade eden Netanyahu söz konusu adımları atmaktan başka çarelerinin olmadığını dile getirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. sikayet@bugunguncel.com