Bugün Güncel

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Danimarka’da koronavirüs mücadelesi için kapatılan kreşler ve ilkokullar açılıyor

Koronavirüs salgını sebebiyle 187 kişinin hayatını kaybettiği Danimarka’da, hayat yavaş yavaş normale dönüyor. Danimarka Başbakanı Frederiksen, 15 Nisan’da salgınla mücadele kapsamında kapatılan kreşlerin ve ilkokulların açılacağını duyurdu.

Danimarka’da koronavirüs mücadelesi için kapatılan kreşler ve ilkokullar açılıyor
24 okunma
07 Nisan 2020 - 15:01

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kapatılan kreşlerin ve ilkokulların 15 Nisan’dan itibaren açılacağını duyurdu.

Frederiksen, düzenlediği basın toplantısında, yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, 11 Mart’tan bu yana kapalı tutulan kreşlerin yeniden açılacağını söyledi.

Frederiksen, temel eğitim okullarının 5’inci sınıflara kadar eğitime başlayacağını, 6 ile 10’uncu sınıflar arasındaki öğrencilerin ise evde kalmayı sürdüreceğini bildirdi.

Temel eğitim okullarının mezuniyet sınavlarının iptal edildiğini kaydeden Frederiksen, liselerin mezuniyet sınavlarının ise alınan tedbirler kapsamında sınırlı şekilde gerçekleştirileceğini vurguladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. sikayet@bugunguncel.com